A tanév helyi rendje, eseménynaptár

A tanítás nélküli munkanapok felhasználása:

     

    Időpont

    program

    felelős

    teljesülés kritériuma

    ellenőrzés

    Augusztus
    08. 26.

     

    Alakuló értekezlet

     

    Árvai Csilla

     

    jelenlét, a tudnivalók ismerete

     

    igazgatóhelyettes

    08. 30.

    Tanévnyitó értekezlet, éves munkaterv, feladattervek

    Árvai Csilla
    Dr. Némethné Kósa Mónika,
    Tóth Lajosné
    Popovics Norbert

    munkaterv, feladattervek megléte

    igazgatóhelyettes

    Szeptember
    09. 02.

    Első tanítási nap
    Első osztályosok fogadása, iskolánk diákjává avatása

    Árvai Csilla
    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Losonczki Mária

    felkészítés

    igazgatóhelyettes

    09. 05.

    Művészeti szülői értekezlet

    Soltész Jánosné
    Bartáné Szanics Éva
    Pál Mónika Katalin
    Prokop Katalin
    Koi Gergő
    Deme Viktor

    a tanév feladatainak ismertetése

    igazgató

    09. 06- 2020. 06. 15.

    A művészeti oktatás szorgalmi ideje

    Soltész Jánosné
    Bartáné Szanics Éva
    Pál Mónika Katalin
    Prokop Katalin
    Koi Gergő
    Deme Viktor

    A tanévre tervezett feladatok végrehajtása

    igazgató

    09. 30- 10. 04.

    Bekapcsolódás „A világ legnagyobb tanórájá”- ba.

    Árvai Csilla
    Minden pedagógus

    Az órák megtartása, dokumentálása

    igazgatóhelyettes

    09. 23.

    Összevont, majd osztály szintű szülői értekezlet

    Árvai Csilla

    Jelenlét, információk átadása

    igazgatóhelyettes

    09. 27.

    Aktív részvétel az Európai Diáksport napja programjába, a szülők, a családok bevonásával

    Popovics Norbert
    Mester János

    regisztráció, a programok megtervezése, lebonyolítása

    igazgató

    09. 30.

    Bekapcsolódás az idősek napja községi szintű megünneplésébe

    Árvai Csilla

    felkérés, felkészítés, szereplés

    igazgatóhelyettes

    Október
    10. 07.

    Megemlékezés az aradi vértanúk napjáról osztályszinten

    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Bartáné Szanics Éva
    Losonczki Mária
    Toma Erzsébet
    Laub Ilona
    Popovics Norbert
    Tóth Lajosné
    Pető Attila
    Géczi Ferenc
    Pál Mónika Katalin

    megemlékezés

    igazgató

    10. 11. – 11. 29.

    DIFER vizsgálatok elvégzéséhez kapcsolódó feladatok

    Árvai Csilla
    Dr. Némethné Kósa Mónika

    mérőeszközök, a vizsgálat elvégzése

    igazgató

    10. 22.

    Nemzeti ünnepünk (október 23.) megünneplése

    Pál Mónika Katalin

    színvonalas ünnepi műsor

    igazgató

    Őszi szünet

    A szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. november 4. (hétfő).

     

     

     

    November
    11. 15.

     

    Pályaorientációs célú tanítás nélküli munkanap

    Pál Mónika Katalin
    Dr. Némethné Kósa mónika
    Tóth Lajosné

    programok megléte, partnerek bevonása

    igazgatóhelyettes

    December
    12. 02.

    Pályaválasztási szülői értekezlet

    Pál Mónika Katalin
    Valcsák Tünde

    jelenlét, információk átadása

    igazgatóhelyettes

    12. 14.

    ILMT családi nap
    Tanítás nélküli munkanap

    Tóth Lajosné

    programok szervezése, lebonyolítása, dokumentálása

    igazgatóhelyettes

    12. 16 – 12. 20.

     

    12. 20.

    Adventi egészséghét (projekthét)

     

    DÖK-nap (Tanítás nélküli munkanap)

    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Tóth Lajosné

     

    Popovics Norbert

     

    programok megtervezése, lebonyolítása

    programok megtervezése, lebonyolítása

     

    igazgató

     

    igazgató

    12. 16.

    Fogadóóra

    minden pedagógus

    jelenlét, információk megosztása

    igazgatóhelyettes

    12. 20.

    Ünnepi művészeti gála

    Bartáné Szanics Éva
    Pál Mónika Katalin

    műsor és fellépők

    igazgató

    12. 20

    Aktív részvétel, feladatvállalás a „falu karácsonya” rendezvényén

    Bartáné Szanics Éva
    Pál Mónika Katalin

    műsor és fellépők

    igazgató

    Téli szünet

    A szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő).

     

     

     

    2020.
    január

    1. 06 – 03. 31.

    Szakmai ellenőrzés (lemorzsolódás, OKM-eredmények alacsony teljesítménye, magas szegregációs index)

    OH munkatársai
    Árvai Csilla

    ellenőrzés megléte

    igazgatóhelyettes

    1. 08 – 04. 24.

    NETFIT mérés lebonyolítása

    Popovics Norbert
    Mester János

    mérések lebonyolítása, eredmények rögzítése a rendszerben

    igazgatóhelyettes

    1. 24.

    Az első félév vége

    Soltész Jánosné

    a félév zárása

    igazgató

    1. 06 – 02. 25.

    Farsang megszervezése tagozatonként

    Dr. Némethné Kósa Mónika (alsó tagozat mkv.)
    Tóth Lajosné (felső tagozat mkv.)

    programok szervezése, lebonyolítása

    igazgatóhelyettes

    02. 08.

    Aktív feladatvállalás az Iskolaszék által szervezett iskolai jótékonysági bálon (tálalás, dekoráció, műsor stb.)

    Árvai Csilla

    a feladatok elvégzése, szervezés, lebonyolítás, szükséges eszközök megléte

    igazgatóhelyettes

    02.25.

    Megemlékezés a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatairól (február 25.) osztályszinten

    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Bartáné Szanics Éva
    Losonczki Mária
    Toma Erzsébet
    Laub Ilona
    Popovics Norbert
    Tóth Lajosné
    Pető Attila
    Géczi Ferenc
    Pál Mónika Katalin

    megemlékezés

    igazgató

    Március

    03.02 – 03. 06.

    Bekapcsolódás a pénzügyi és vállalkozói témahét programjaiba

    Pappné Szőllősi Gabriella

    regisztráció, az órák koordinálása, lebonyolítása

    igazgató

    03.02 – 03.06.

    Nyílt tanítási napok

    minden pedagógus

    a tanórák megtartása, a látogatók bevonása

    igazgatóhelyettes

    03.13.

    Március 15. nemzeti ünnepünk megünneplése iskolai és önkormányzati szinten hagyományainkhoz híven

    Bartáné Szanics Éva

    színvonalas műsor összeállítása, előadása

    igazgató

    03.23-03.27.

    Digitális témahét

    Pető Attila

    regisztráció, az órák koordinálása, lebonyolítása

    felső tagozatos mkv

    Április

     

     

     

     

    04.08.

    Húsvétváró nap
    (tanítás nélküli munkanap)

    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Tóth Lajosné

    programok megszervezése

    Igazgatóhelyettes

     

    Tavaszi szünet

    A szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. 04. 08. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2020. 04. 15. (szerda).

     

     

     

    04.16.

    Megemlékezés a holokauszt áldozatairól osztályszinten

    Dr. Némethné Kósa Mónika
    Bartáné Szanics Éva
    Losonczki Mária
    Toma Erzsébet
    Laub Ilona
    Popovics Norbert
    Tóth Lajosné
    Pető Attila
    Géczi Ferenc
    Pál Mónika Katalin

    méltó megemlékezés a korosztálynak megfelelően

    igazgató

    04. 23.

    Fogadóóra

    minden pedagógus

    érdeklődő szülők, információk megosztása

    igazgatóhelyettes

    04.20-04.24.

    Bekapcsolódás, aktív részvétel a fenntarthatósági témahét programjain

    Popovics Norbert
    Mester János

     

    regisztráció, az órák koordinálása, megtartása

    igazgatóhelyettes

    Május
    05.20.

    Idegen nyelvi mérés 6. és 8. évfolyamon

    Soltész Jánosné (mérési koordinátor)
    mérésvezetők

    a mérések zökkenőmentes lebonyolítása

    igazgató

    05.27.

    Országos kompetenciamérés 6. és 8. évfolyamon (szövegértés és matematika)

     

    Soltész Jánosné (mérési koordinátor)
    mérésvezetők

    a mérések zökkenőmentes lebonyolítása

    igazgató

    05. 29.

    ILMT gyermeknap
    Tanítás nélküli munkanap

    Tóth Lajosné

    változatos, színes programok, szülői érdeklődés, megfelelő dokumentáció

    igazgatóhelyettes

    Június
    06.04.

    A nemzeti összetartozás napjának iskolai szintű megünneplése

    Géczi Ferenc

    méltó megemlékezés

    igazgatóhelyettes

    06.11.

    Művészeti záróvizsga , nyílt foglalkozások

    Bartáné Szanics Éva
    Pál Mónika Katalin, Prokop Katalin
    Koi Gergő
    Deme Viktor

    felkészülés, szükséges eszközök megléte

    igazgatóhelyettes

    06.08-06.12.

    Rákóczi- hét programjainak megszervezése hagyományainkhoz híven (témahét)

    szervező team, munkaközösségek

    Változatos, színes programok

    igazgató

    06. 15.

    Utolsó tanítási nap/
    Mérési eredmények elemzése, értékelése, feladatok meghatározása
    Tanítás nélküli munkanap

    igazgatóhelyettes

    mérési eredmények, elemző és tervező munka

    igazgató

    06.13.

     

    Ballagás

    Árvai Csilla, Pál Mónika Katalin (8. osztály of.)
    Géczi Ferenc (7. osztály of.)

    jelenlét, tarisznyák, jutalmak, beszédek

    igazgatóhelyettes

    06.18.

    Tanévzáró ünnepség

    Árvai Csilla

    jelenlét, jutalmak, beszédek, bizonyítványok

    igazgatóhelyettes

    06.25.

    Tanévzáró értekezlet

    Árvai Csilla
    Dr. Némethné Kósa Mónika,
    Tóth Lajosné
    Popovics Norbert

    beszámolók

    igazgatóhelyettes

    Minden hónap végén

    nevelőtestületi értekezlet az aktuális hónap értékelése, a következő hónap előkészítése céljából

    Árvai Csilla

    értékelés, tervezés dokumentumai

    igazgatóhelyettes

    Folyamatosan a tanév során

    Szakmai továbbképzések
    a lehetőségek keresése, a Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett képzések lehetőségeinek kihasználása

    minden pedagógus

    megfelelő képzések

    igazgató